• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

hatay'ın yöresel ürünleri

Sipariş ve Bilgi için 0506 700 31 06

Anasayfa


              KATKISIZ EV YAPIMI ÜRÜNLER


ZEYTİNYAĞI'NIN FAYDALARI

1- 
Yüksek tansiyon, romatizma, safra kesesi tembelliği, kolesterol, damar sertliği, safra taşı, safra kanalı tıkanıklığı, kansızlık, karaciğer bozuklukları, kabızlık, gut hastalığının tedavisinde zeytinyağı, oldukça etkili oluyor.

2- Zeytinyağı unutkanlığı önler.

3- Cildin yumuşak ve esnek olmasını sağlar.

      

DEFNE SABUNUNUN FAYDALARI

1.Bebeklerde pişik oluşumunu engeller.

2.Antiseptik özelliği sayesinde derideki birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur. Derideki mikrop kökenli hastalıkların tedavisinde oldukça etkili ve yararlıdır. Mikropları öldürerek hastalıkların kökenini ortadan kaldırmaya yardımcıdır.

3.Deriye doğal peeling yaparak gözenekleri açar, siyah nokta oluşumunu engeller. Gözeneklerin açılması ile birlikte tekrardan siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu engeller.

4.Nemli ve sıcak bölgeleri seven mantara da oldukça iyi gelmektedir. Mantarın başlıca düşmanlarından biri de defne sabunudur.

5.Saç diplerinde bulunan deri hastalıklarının neden olduğu yaraları iyileştirici özelliğe sahiptir

           


DOĞAL NAR EKŞİSİ YAPIMI 

Doğal ve sağlıklı bir nar ekşisi yapabilmek için tek gerekli malzeme nardır. Ancak kullanılacak narların özenle ayıklanması ve zarlarından tamamen temizlenmiş olması gerekmektedir, aksi takdirde yapılacak nar ekşisinde acı bir tat bulunabilir.Ayıklanan ve temizlenen nar taneleri kevgir veya süzgeç yardımıyla suları sıkılarak geniş bir tencere içerisine alınmalıdır. Tencere içerisine konulan nar suyu yüksek ateşte yaklaşık olarak 4 saat boyunca kaynatılmalı ve ara ara karıştırılmalıdır. Koyu kıvam almaya başlamasının ardından bir süre daha karıştırılan nar ekşisi, ocaktan alınarak kavanozlara konulur ve ihtiyaç duyuldukça kavanozlardan alınarak uzun sürede tüketilebilir.

1.Doğal bir kanser önleyicidir. İçeriğindeki ‘germanium’ kanser önleyici olarak bilinir ve dünyada sadece birkaç bitki türünde bu maddeye rastlanmıştır.

2.Kolestorolü ve kan basıncını düşürdüğü gibi kanı temizler. Bu anlamda felçkalp krizi, böbrek yetmezliğine karşı vücudu korur.

3.Tümörlerin büyüyüp gelişmesini önler.

4.Karaciğer hastalıklarına ve şeker hastalığına (diabet) iyi gelmektedir.İçeriğindeki betain maddesikaraciğer yağlanmasını ve damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur.

5.Hamilelikte bulantıya iyi gelir. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayındaki sabah bulantı ve kusmalarını azaltır.

6.Sedef hastalığına ve alerjiye iyi gelir.

7.Hafızanın güçlenmesinde yardımcıdır.

8.Uyku düzensizliklerine karşı etkilidir. Özellikle uykusuzluk problemi yaşayanlarda uyku kalitesini arttırır.

9.Stres ve anksiyete (kaygı) ile savaşır.

10.Baş ağrısına ve özellikle sersemlik hissine karşı etkilidir.

11.
Kanser hastalarında kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azaltır.

12.İyileşmeleri hızlandırır. Özellikle nekahet dönemlerinde kullanıldığında hastanın halsizlik belirtilerini ortadan kaldırarak iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

13.Cilde genç ve diri bir görünüm kazandırır. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde insan büyüme hormonu olan ve gençlik hormonu olarak da bilinen HCG nin salınımını arttırır.

14.Vücudun güç, enerji ve dayanıklılığını arttırır.

15.Vücuttaki yağ oranını azalttığından kilo vermede yardımcıdır.  Her sabah aç karnına bir avuç goji berry tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olur.
                                                                                                                        
                                                                                            

Düzenli olarak her gün bir avuç goji berry meyvesi yemek ve yapraklarından elde edilen çayını içmek tam bir etki sağlayacaktır. Açıkta satılan goji berry meyvesini almamaya dikkat edin, çünkü hava ile temas ettiğinde içeriğindeki yararlı maddeler bozulabilir. Aldıktan sonra da mutlaka kapalı kaplarda veya vakumlu poşetlerde saklayın.
 
        
     AYNI GÜN  KARGO              

 
    GÜVENLİ  ALIŞVERİŞ  

    

    TÜRKİYE'NİN  HER YERİNE  TESLİMAT


           SİPARİŞ İÇİN     0506 700 31 06

   
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.336416.4019
Euro17.514717.5849
Hava Durumu
Saat